Johtoryhmä

Toimitusjohtaja, talousjohtaja sekä liiketoiminta-alueiden johtajat ja tukitoiminnoista vastaavat johtajat muodostavat yhtiön johtoryhmän. Johtoryhmään kuuluu 10 henkilöä ja yhdessä toimitusjohtajan kanssa se huolehtii toimintamme suunnittelusta ja operatiivisesta johtamisesta.

Peter Aho

Toimitusjohtaja

1994 lähtien

Syntymävuosi

1970

Koulutus

Merkonomi, kauppatieteiden opintoja

Sähköposti

peter.aho@administer.fi

Markus Backlund

Toimitusjohtaja, Emce

2008 lähtien

Syntymävuosi

1968

Koulutus

Merkonomi

Sähköposti

markus.backlund@administer.fi

Johan Idman

Talousjohtaja

2017 lähtien

Syntymävuosi

1967

Koulutus

DI ja MBA

Sähköposti

johan.idman@administer.fi

Jukka Iivonen

Toimitusjohtaja, Adner Oy

2018 lähtien

Syntymävuosi

1963

Koulutus

Kauppatieteiden maisteri

Sähköposti

jukka.iivonen@administer.fi

Jussi Jaakkola

Myyntijohtaja

2020 lähtien

Syntymävuosi

1974

Koulutus

Tradenomi

Sähköposti

jussi.jaakkola@administer.fi

Kati Lehesmaa

Markkinointi- ja viestintäjohtaja

2021 lähtien

Syntymävuosi

1965

Koulutus

Kauppatieteiden maisteri, HSO-sihteeri

Sähköposti

kati.lehesmaa@administer.fi

Kati Paulin

Strategiajohtaja

2021 lähtien

Syntymävuosi

1979

Koulutus

Tradenomi, MBA

Sähköposti

kati.paulin@administer.fi

Outi Tenhola

Henkilöstöjohtaja

2019 lähtien

Syntymävuosi

1975

Koulutus

Psykologian maisteri

Sähköposti

outi.tenhola@administer.fi

Pertti Vartiamäki

Toimitusjohtaja, Kuntalaskenta Oy

2018 lähtien

Syntymävuosi

1967

Koulutus

Merkonomi

Sähköposti

pertti.vartiamaki@administer.fi

Kimmo Herranen

Toimitusjohtaja, Silta Oy

Syntymävuosi

1973

Koulutus

Kauppatieteiden maisteri